ילדים קופצים קלמר צבעים מספרים ספרים וסרטוני וידאו עפרונות ספרים בחורה לומדת בהנאה ילדים לומדים ילדים מאושרים מתמטיקה בצבעים נפתח חשיבה אנליטית

כתבות שהתפרסמו בעיתונות על ספרי המתמטיקה

מעריב 15.1.93


אורה לב-רון הנדסה בצבעים
הילד לוטש עיניו בסבך קווים ומנסה לאתר את המשולשים החופפים. כמה זוויות משחיתות את תשומת-ליבו לשווא! כמה גזרות מתחכמות לו ומוליכות אותו שולל! ספרה של בריסק אינו בא להחליף את ספרי הלימוד בהנדסה, אלא משמש כאיור מאיר עיניים. קוראים את ההגדרה (או המשפט), רואים את הקשת הצהובה והזווית הירוקה ופוצחים בקריאה שאין בלתה - "אאוריקה!" (אם כי סביר להניח שבין הכתלים תהדהד השאגה "יש!") בעמ' 50 מובאת סכימה המתארת את "משפחת המרובעים". (אפילו בהנדסה כל אחד במשפחה הזו מפתח סטייה אחרת). הרעיון מצוין: לתאר את הקשרים בין המרובעים. הביצוע פחות. ריבוע, למשל, הוא הצורה המשוכללת של כל קטגוריה במשפחה, ולא של מקבילית דווקא, ומובן ש אינו עומד על אותה מדרגה כמו מעוין ומלבן. 

 

לאשה 17.8.92


מאת אלי ברוקס הנדסת המישור בקלי קלות
הספר מקיף את כל החומר בהנדסת המישור, בהתאם לתוכניות הלימודים של משרד החינוך בכל הרמות. ניתן למצוא בו את כל ההגדרות ומשפטים, וכמאה בעיות הלקוחות מבחינות הבגרות. כל הבעיות וכן גם חלק גדול של המשפטים נפתרו באופן מפורט ביותר, וזאת תוך כדי שימוש בצבעים ובטכניקות הוכחה ייחודיות. השימוש בצבעים שונים מאפשר מציאה מיידית של החומר הרצוי, ומובטח כאן ש"גם התלמיד החלש ביותר יוכל להשתלט על החומר בכוחות עצמו, אם יעקוב בסבלנות אחרי ההסברים כולם".

  

ירושלים 19.2.91


אורי שמיר מזווית אחרת
תיכון, ניצב ומשיק הם חלק מגיבורי ספר גיאומטריה חדש שהוא גם ספר קריאה מידת העניין שמצאתי, בשיעורי הגיאומטריה בתיכון, במשולש שווה שוקיים וידידו/ יריבו המשולש שווה הצלעות, באה לרוב לידי ביטוי במשמעותה האנטומית. וכל מה שנותר לי עד היום מאותן צורות, הוכחות ואקסיומות היא הסיפרה ארבע. בתעודה. והנה, לא מכבר ראה אור ספר לימוד חדש, אחר, במקצוע הפחיד הזה. הספר הוא פרי עטה של רחל בריסק, ביוכימאית במקצועה. ההבדל בין "הנדסת המישור בקלי קלות מהצעד הראשון ועד לבגרות" (זה שמו של הספר), לבין ספרי הלימוד האחרים בתורת הנדסת המישור (גם אליבא דרחל דנן) הוא בצורת הגשת החומר. ההסברים הנלווים לחומר הלימוד כתובים בשפה עממית ופשוטה עד כדי כך שהם מקנים לו אופי של ספר קריאה. וחידוש מרענן נוסף הוא השימוש בצבעים, המסייעים בהמחשת המלל ולהקלת ההבנה של התלמיד המסכן שלא תמיד יודע מה בכלל רוצים ממנו. מן המהדורה הראשונה (אלף עותקים בכל הארץ), נותרו (נכון לעכשיו) אקזמפלרים בודדים, במחיר 45 שקלים. פחות משיעור פרטי.

  
 

כל העיר 18.1.91


ארני לבני גיאומטריה בצבעים
בעולם, כך מקובל לחשוב, יש שני סוגים אנשים, אלה שמסתדרים עם גיאומטריה ואלה שלא. והנה באים שני אנשים נחמדים וטוענים, שגיאומטריה היא לא פחות מאשר המקצוע הכי קל עלי אדמות, ומה שיש זה רק שני סוגים של מורים, טובים או לא טובים. כיוון שבגיאומטריה צריך להוכיח (לטענתם), שכדי להצליח במה שמכונה מקצועות ריאליים, כל מה שצריך זה לדעת לקרוא. הספר נקרא "הנדסת המישור בקלי קלות מהצעד הראשון ועד לבגרות". יש בו כל מה שרציתם לדעת על הנדסה ולא היה לכם את מי לשאול, והכל מובא בצורה ברורה, עניינית, ומה שהכי חשוב, בצבעים. ההנדסה, לפי הספר, איננה אלא מערכת של צורות וצבעים, ואם זה מזכיר לכם את שיעוריי האמנות, זה לא במקרה. כשפותחים את הספר מתברר, שמתימטיקה איננה נחלתם הבלעדית של גאוני המגמה הריאלית. שרטוטים מסובבים, שפעם נראו לנו כמו מפות מסתוריות של מטמונות אבודים, נראים, בזכות הצבעים, ידידותיים הרבה יותר, ואפילו ניתנים להבנה…

דרג את הכתבהדירוג כתבה כתבות שהתפרסמו בעיתונות על ספרי המתמטיקה: 2 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
7 מדרגים
עבור לתוכן העמוד

 כל הזכויות שמורות להוצאת בריסק © 
האתר מתוחזק באופן שוטף על ידי רחל בריסק-פרטוש וליאור אלטרסקו